Ponad 60 obrazów wykonanych techniką batiku obejmuje wystawa pod tytułem „Magia – Uczucie – Wrażenie – Wosk” , która w poniedziałek zostanie otwarta w Gdyńskim Centrum Filmowym.

Są wśród nich prace inspirowane naturą, a także nawiązujące do najsłynniejszych symboli Gdyni, takich jak słynne bulwarowe „rybki”. Wernisaż odbędzie się w poniedziałek, 16 maja, o godzinie 18.00.

– Czyż świat wokół nas nie jest wielobarwny i wielopłaszczyznowy? Jednak to wszystko dla wielu pozostaje ukryte. Tak jak w moich batikach pod woskiem. Batik to nie tylko malowanie, rysowanie woskiem na jedwabiu lub bawełnie. To ukrywanie wrażeń, uczuć pod wieloma warstwami wosku. Po to, by w końcowym efekcie wybuchły i ujrzały światło dzienne – opowiada o swoich pracach artystka.

Lidia Szczypek jest gdynianką, absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych w Orłowie w klasie fotografii. Przez wiele lat pracowała w zawodzie fotografa oraz jako dekoratorka. Sztuki batiku uczyła się od mistrzów tej techniki w Tajlandii. Wypracowała własną autorską metodę twórczą i indywidualny artystyczny język.

W ramach ekspozycji w Gdyńskim Centrum Filmowym batikowe obrazy będą prezentowane w Galerii GCF oraz Restauracji Vertigo – na parterze budynku przy Placu Grunwaldzkim 2.

Wystawa otwarta zostanie w poniedziałek, 16 maja. Wernisaż, zaplanowany na godzinę 18.00, będzie okazją do spotkania z artystką. Wstęp wolny.

[źródło: Nasze Miasto Gdynia]